Officiële feestdagen en vakantieperiodes

De vakantieregeling in het Vlaamse onderwijs berust op vaste principes, zodat de vakantieperiodes niet meer jaarlijks moeten worden bepaald.

  • de zomervakantie begint op 1 juli en eindigt op 31 augustus
  • de herfstvakantie begint de maandag van de week waarin 1 november valt en duurt 1 week; indien 1 november op een zondag valt, dan begint de herfstvakantie op 2 november
  • de kerstvakantie begint de maandag van de week waarin Kerstdag valt en duurt 2 weken; indien Kerstdag op een zaterdag of zondag valt, dan begint de kerstvakantie op de maandag na Kerstdag
  • de krokusvakantie begint de 7de maandag voor Pasen en duurt 1 week
  • de paasvakantie begint de 1ste maandag van april en duurt 2 weken. indien Pasen in de maand maart valt, dan begint de paasvakantie de maandag na Pasen; indien Pasen na 15 april valt, begint de paasvakantie de 2de maandag voor Pasen
  • Pasen valt op de eerste zondag na de eerste volle maan van de lente. Een volle maan op de eerste dag van de lente telt ook, maar indien de eerste volle maan van de lente op een zondag valt, wordt Pasen de volgende zondag gevierd
Feestdagen en vakantiedagen voor het jaar 2021 « 2020 2022 »
Schoolvakanties / Vakantieperiodes
Mon 15 February 2021 Sun 21 February 2021 Krokusvakantie
Mon 05 April 2021 Sun 18 April 2021 Paasvakantie
Thu 13 May 2021 Fri 14 May 2021 Hemelvaart
Thu 01 July 2021 Tue 31 August 2021 Grote vakantie
Mon 01 November 2021 Sun 07 November 2021 Herfstvakantie
Mon 27 December 2021 Sun 09 January 2022 Kerstvakantie
Wettelijke feestdagen / Officiële vakantiedagen
Fri 01 January 2021 Nieuwjaar
Sun 04 April 2021 Pasen
Mon 05 April 2021 Paasmaandag
Sat 01 May 2021 Dag van de arbeid
Thu 13 May 2021 Onze Lieve Heer Hemelvaart
Sun 23 May 2021 Pinksteren
Mon 24 May 2021 Pinkstermaandag
Wed 21 July 2021 Nationale feestdag
Sun 15 August 2021 Onze Lieve Vrouw Hemelvaart
Mon 01 November 2021 Allerheiligen
Thu 11 November 2021 Wapenstilstand
Sat 25 December 2021 Kerstmis
Vakantiedagen Overheid
Sun 11 July 2021 Feest van de Vlaamse Gemeenschap
Sun 19 September 2021 Feest van het Waalse Gewest
Mon 27 September 2021 Feestdag van de Franse Gemeenschap
Tue 02 November 2021 Allerzielen
Mon 15 November 2021 Koningsdag - Feest van de dynastie
Mon 15 November 2021 Feestdag van de Duitstalige Gemeenschap
Speciale dagen
Wed 06 January 2021 Driekoningen
Sun 14 February 2021 Valentijn
Fri 19 March 2021 Vaderdag Sint Jozef
Sun 28 March 2021 Zomeruur
Sun 09 May 2021 Moederdag
Sun 13 June 2021 Vaderdag
Sun 15 August 2021 Moederdag (Antwerpen)
Sun 31 October 2021 Winteruur
https://pallieterke.net https://pallieterke.net
If you ask how much it is, you can't afford it.