Officiële feestdagen en vakantieperiodes

De vakantieregeling in het Vlaamse onderwijs berust op vaste principes, zodat de vakantieperiodes niet meer jaarlijks moeten worden bepaald.

  • de zomervakantie begint op 1 juli en eindigt op 31 augustus
  • de herfstvakantie begint de maandag van de week waarin 1 november valt en duurt 1 week; indien 1 november op een zondag valt, dan begint de herfstvakantie op 2 november
  • de kerstvakantie begint de maandag van de week waarin Kerstdag valt en duurt 2 weken; indien Kerstdag op een zaterdag of zondag valt, dan begint de kerstvakantie op de maandag na Kerstdag
  • de krokusvakantie begint de 7de maandag voor Pasen en duurt 1 week
  • de paasvakantie begint de 1ste maandag van april en duurt 2 weken. indien Pasen in de maand maart valt, dan begint de paasvakantie de maandag na Pasen; indien Pasen na 15 april valt, begint de paasvakantie de 2de maandag voor Pasen
  • Pasen valt op de eerste zondag na de eerste volle maan van de lente. Een volle maan op de eerste dag van de lente telt ook, maar indien de eerste volle maan van de lente op een zondag valt, wordt Pasen de volgende zondag gevierd

Holidays and vacation periods for the year 2022

« 2021 2023 »

School holidays / Vacation periods

Mon 28 February 2022 Fri 4 March 2022 Spring break
Mon 4 April 2022 Mon 18 April 2022 Easter holiday
Thu 26 May 2022 Fri 27 May 2022 Ascension holiday period
Mon 31 October 2022 Fri 4 November 2022 Fall break
Mon 26 December 2022 Fri 6 January 2023 Christmas holiday period

Official holidays

Sat 1 January 2022 Newyear
Sun 17 April 2022 Easter
Mon 18 April 2022 Easter monday
Sun 1 May 2022 Labour day
Thu 26 May 2022 Ascension
Sun 5 June 2022 Pentecost
Mon 6 June 2022 Pentecost monday
Thu 21 July 2022 National holiday
Mon 15 August 2022 Assumption of Mary
Tue 1 November 2022 All Saints
Fri 11 November 2022 Armistice
Sun 25 December 2022 Christmas

Other Official holidays

Wed 2 November 2022 All Souls
Tue 15 November 2022 Dynasty

Special days

Thu 6 January 2022 Epiphany
Mon 14 February 2022 Valentines day
Sun 27 February 2022 Carnival
Wed 2 March 2022 Ash Wednesday
Sat 19 March 2022 Father's day (Saint Jozef Antwerp)
Sun 27 March 2022 Start daylight savings time
Thu 21 April 2022 Secretary day
Sun 8 May 2022 Mother's day
Sun 12 June 2022 Father's day
Mon 15 August 2022 Mother's day (Antwerp)
Sun 30 October 2022 End daylight savings time
Mon 31 October 2022 Halloween
Tue 6 December 2022 Sinterklaas
Fabre Schildpad
Ask not for whom the bell tolls, and pay only station-to-station rates.
13 August 2022 - 20:39 UTC :: 820 views. Visitors online: 45