Officiële feestdagen en vakantieperiodes

De vakantieregeling in het Vlaamse onderwijs berust op vaste principes, zodat de vakantieperiodes niet meer jaarlijks moeten worden bepaald.

  • de zomervakantie begint op 1 juli en eindigt op 31 augustus
  • de herfstvakantie begint de maandag van de week waarin 1 november valt en duurt 1 week; indien 1 november op een zondag valt, dan begint de herfstvakantie op 2 november
  • de kerstvakantie begint de maandag van de week waarin Kerstdag valt en duurt 2 weken; indien Kerstdag op een zaterdag of zondag valt, dan begint de kerstvakantie op de maandag na Kerstdag
  • de krokusvakantie begint de 7de maandag voor Pasen en duurt 1 week
  • de paasvakantie begint de 1ste maandag van april en duurt 2 weken. indien Pasen in de maand maart valt, dan begint de paasvakantie de maandag na Pasen; indien Pasen na 15 april valt, begint de paasvakantie de 2de maandag voor Pasen
  • Pasen valt op de eerste zondag na de eerste volle maan van de lente. Een volle maan op de eerste dag van de lente telt ook, maar indien de eerste volle maan van de lente op een zondag valt, wordt Pasen de volgende zondag gevierd

Holidays and vacation periods for the year 2024

« 2023 2025 »

School holidays / Vacation periods

Mon 12 February 2024 Fri 16 February 2024 Spring break
Mon 1 April 2024 Fri 12 April 2024 Easter holiday
Thu 9 May 2024 Fri 10 May 2024 Ascension holiday period
Mon 28 October 2024 Fri 1 November 2024 Fall break
Mon 23 December 2024 Fri 3 January 2025 Christmas holiday period

Official holidays

Mon 1 January 2024 Newyear
Sun 31 March 2024 Easter
Mon 1 April 2024 Easter monday
Wed 1 May 2024 Labour day
Thu 9 May 2024 Ascension
Sun 19 May 2024 Pentecost
Mon 20 May 2024 Pentecost monday
Sun 21 July 2024 National holiday
Thu 15 August 2024 Assumption of Mary
Fri 1 November 2024 All Saints
Mon 11 November 2024 Armistice
Wed 25 December 2024 Christmas

Other Official holidays

Sat 2 November 2024 All Souls
Fri 15 November 2024 Dynasty

Special days

Sat 6 January 2024 Epiphany
Sun 11 February 2024 Carnival
Wed 14 February 2024 Ash Wednesday
Wed 14 February 2024 Valentines day
Tue 19 March 2024 Father's day (Saint Jozef Antwerp)
Sun 31 March 2024 Start daylight savings time
Thu 18 April 2024 Secretary day
Sun 12 May 2024 Mother's day
Sun 9 June 2024 Father's day
Thu 15 August 2024 Mother's day (Antwerp)
Sun 27 October 2024 End daylight savings time
Thu 31 October 2024 Halloween
Fri 6 December 2024 Sinterklaas
Herfst
You only live once but, if you live right, once is enough.
13 June 2024 - 01:54 UTC :: Total views: 127 - Visitors online: 804